گران قیمت ترین کتاب جهان را بشناسید

گران قیمت ترین کتاب جهان ، کتاب «قوانین آروندل» لئوناردو داوینچی

گران قیمت ترین کتاب جهان را بشناسید

در دنیا، اشیا ارزشمند زیادی وجود دارند اما تا به حال فکر کرده اید گران قیمت ترین کتاب جهان چه کتابی است؟ در این پست کوتاه قصد داریم تا این کتاب را به شما معرفی نماییم، پس با ما همراه باشید.

کتاب «Codex Leicester» لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci) لقب گران قیمت ترین کتاب جهان را با خود یدک می کشد. این کتاب در سال ۱۹۹۴ در حراجی «کریستی» نیویورک به فروش گذاشته شد، پیش‌بینی می‌شد قیمت این اثر حداقل عددی هفت‌رقمی باشد. در پایان حراجی، این کتاب به قیمت ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار چوب حراج خورد.

جالب است که بدانید خریدار این کتاب، کسی نبود جر یکی از مشهورترین و ثروتمندترین مردان جهان یعنی «بیل‌ گیتس» بنیانگذار شرکت مایکروسافت که احتمالا به اندازه کافی در مورد او میدانید و نیازی نیست توضیحی در این خصوص ارائه شود.

اما در خصوص کتاب «Codex Leicester» باید خاطرنشان کنیم که این کتاب مجموعه‌ یادداشت‌هایی است که «لئوناردو داوینچی» بین سال‌های ۱۴۸۰ و ۱۵۱۸ نوشته است. این کتاب شامل چندین رساله مختلف درباره موضوعاتی چون مکانیک یا هندسه است.

نویسنده کتاب را نیز احتمالا بشناسید. لئوناردو دی سر پیرو دا وینچی دانشمند، نقاش، مجسمه‌ساز، معمار، موسیقی‌دان، ریاضی‌دان، مهندس، مخترع، آناتومیست، زمین‌شناس، نقشه‌کش، گیاه‌شناس و نویسنده ایتالیایی دوره رنسانس بود. بسیاری او را بزرگترین نقاش تاریخ می دانند و عده‌ای او را با استعدادترین شخصی می‌دانند که تا کنون در این جهان زندگی کرده‌ است. دا وینچی اولین طراح هواپیما و صدها اثر معماری دیگر به‌شمار می‌رود. شهرت جهانی دا وینچی بیشتر به‌خاطر نقاشی‌های شام آخر و مونالیزا است.

هرچند پست کوتاهی بود اما امیدواریم اطلاعات مفیدی در آن ارائه شده باشد. در پایان اگر به کتاب های قدیمی و گران قیمت علاقه دارید از شما دعوت می کنیم تا بخش های کتاب تاریخی، کتاب کلکسیونی و کتاب نفیس شلفی را مشاهده فرمایید.

درباره نویسنده

شلفی